blog-inspiracje

Przypinki Studniówkowe

Studniówka, czyli impreza odbywająca się około 100 dni przed maturą jest polską tradycją. W innych krajach popularne są tzw. bale maturalne, które mają miejsce po zdanym egzaminie dojrzałości. Dawniej studniówki odbywały się się wyłącznie w szkołach na auli lub sali gimnastycznej. Obowiązywały stroje galowe chłopcy zakładali granatowe garnitury i białe koszule, dziewczyny białe bluzki, czarne spódnice poniżej kolana. Nie praktykowano zaproszeń osób towarzyszących a zabawa trwała zaledwie do północy. Dopiero póżniej na balu maturalny młode damy po raz pierwszy pojawiały się w kolorowych sukniach balowych, młodzi mężczyżni  oficjalnie mogli zapalić papierosa w obecności dorosłych.

Dzisiejsze Studniówki nie przypominają tych sprzed lat. Teraz zabawa trwa do białego rana wynajmowane są specjalne sale, catering i orkiestra. Maturzyści to król i królowa balu którzy, nie ograniczają się przy wyborze strojów i dodatków.

Idealnym dopełnieniem ubioru  i wyróżnikiem klasy, nauczycieli  są przypinki studniówkowe. To nie tylko pamiątka udanej zabawy, ale również ułatwienie dla fotografów i kamerzystów którzy będą wiedzieć, której klasie robić zdjęcia. Uczniowie sami mogą zdecydować co ma się znaleźć na buttonie. Może to być nazwa szkoły, klasy, data studniówki. Przypinki na bal maturalny  z ciekawym wzorem i napisem pozostaną w pamięci na długie lata.

Przygotowaliśmy  gotowe przypinki  z wzorami  na „Studniówkę 2019” w rozmiarze 56mm z zapięciem na agrafkę. Dodatkowo oferujemy napis na przypince-nazwa szkoły, klasy, profilu liceum lub technikum. Napisz do nas na biuro@buttony.pl razem stworzymy idealny projekt.